LEADER ir mērķtiecīgas un savstarpēji koordinētas aktivitātes lauku attīstības veicināšanai. Viens no LEADER pieejas pamatprincipiem ir pieeja no “apakšas uz augšu”, kad iniciatīva nāk no vietējiem iedzīvotājiem, iesaistoties savas teritorijas problēmu identificēšanā un risināšanā.

Vietējā rīcības grupa (VRG)
ir publisko un privāto partneru apvienība, kas darbojas noteiktā teritorijā Lauku attīstības programmas pasākumu ietvaros  ar iedzīvotāju skaitu robežās
no 10 līdz 65 tūkstošiem.

Sabiedrības virzīta vietējās attīstības (SVVA) stratēģija ir VRG izstrādāts daudznozaru stratēģiskais plāns, kas nosaka un pamato vietējās teritorijas attīstības prioritātes un pārmaiņu nepieciešamību.
2014.-2020.gada plānošanas periodā sabiedrības virzītas vietējās attīstības pieejas galvenie mērķi un uzdevumi ir sniegt atbalstu lauku kopienu ilgtspēju veicinošām vietējās attīstības iniciatīvām, uzlabojot sociālo situāciju laukos, veidojot labvēlīgu vidi dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un lauku teritoriju attīstībai.

Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija

Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija piestāj Ogres, Ikšķiles, Salaspils, Stopiņu un Ķekavas novados

Daugavas ūdens tūrisma maršruta izpētes ekspedīcija ir noslēgusies. Brauciena pēdējās dienās, 4. un 5.augustā, tā devās cauri Ogres, Ikšķiles, Salaspils, Stopiņu un Ķekavas novadiem, kur piestāja dažādās apskates vietās, lai izpētītu to piemērotību laivotājiem. Šajā maršrutā upes abos krastos atrodas daudz interesantas apskates un atpūtas vietas, taču trūkst informatīvu norāžu, un vien apkārtnes pazinēji pratīs piestāt pareizajās vietās. Tāpat kā Aizkrauklē un Ķegumā arī šajā posmā īpašs izaicinājums ūdens tūristiem ir HES pārvarēšana –  šeit eksperti uzsver, ka pie HES apiešanas iespējām jāstrādā pašvaldībām sadarbībā ar vietējiem vides aktīvistiem un HES apsaimniekotājiem, un, ka laivu, plostu pārcelšanai vajadzētu kļūt par oficiālu tūrisma  pakalpojumu.

Jau ziņots, ka no 23.jūlija līdz 5.augustam norisinājās vēl nepieredzēta Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija ar mērķi pirmo reizi izstrādāt publiski pieejamu, vienotu karti Latvijas lielākās upes ūdenstūrisma ceļam. Ekspedīcijā ar plostiem devās 5 vides ekspertu komanda un 10 brīvprātīgie palīgi, mērojot ūdens ceļu no Daugavas augšteces Piedrujas pagastā, Krāslavas novadā, līdz Mangaļsalas bākai Rīgā, kopā veicot aptuveni 350 kilometrus.

Ekspedīciju organizē Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied Zeme” sadarbībā ar vietējās rīcības grupām no 21 pašvaldības un biedrību “Ūdensmalu attīstībai” sadarbības projekta “DaugavAbasMalas” ietvaros.

Vairāk par sadarbības projektu “DaugavAbasMalas” var uzzināt Facebook lapā un mājaslapā daugavabasmalas.lv.

Papildus informācija:
Līga Ivanova
+371 26464686
liga.ivanova@inbox.lv

noderīgas saites:

http://www.lad.gov.lv http://llf.partneribas.lv/ http://www.zm.gov.lv/ http://www.laukutikls.lv/

Dizains: BrandComb

Izstrāde: AZwebaģentūra